Ақмола облысы білім басқармасының "Целиноград ауданы, Ақмол ауылы №11 психологиялық - педагогикалық түзету кабинеті" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение "Кабинет психолого-педагогической коррекции №11,село Акмол, Целиноградский район" управления образования Акмолинской области

    

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

тема: одежда

07.03.2017

Тақырыбы / Тема: Киімдер

Сабақ түрі/ Вид занятия: түзетушілік-дамытушылық

Өткізу түрі /Форма

проведения: жеке

Жасы / Возраст: 3-4 года

Диагнозы / Диагноз:

Разработала:

әлеуметтік педагог Сүлеймен

А.М

 

Мақсаты /Цели

Түзетушілік-білімділік

Коррекционно-образовательная

Түзетушілік-дамытушылық

Коррекционно-развивающая

Түзетушілік-тәрбиелік

Коррекционно-воспитательная

 

Жалпы киім

туралы түсінік беру. Ұл бала және қыз баланың, сонымен қатар жыл мезгілдеріне

сай киімдерді ажырата алуын үйрету

 

Баланың есте

сақтау, танымдық процестерін, логикалық ойлауын, ұсақ моторикасын  дамыту

 

Тазалыққа,

ұқыптылыққа тәрбиелеу

.

 Құрал-жабдықтар/

Оборудование: қуыршақ және оның киімдері,ұл мен қызға арналған киімдер, суретті

карточкалар

Сабақ барысы/ Ход занятия

Іс-әрекет  кезеңдері

Этапы занятия

Қысқаша мазмұны

Краткое содержание

Өзін-өзі бақылау

 

 

Ұйымдастыру кезеңі

Жалпы

киім, оның маңыздылығы туралы балаға түсіндіру. Киімдер жыл мезгіліне сай 4

түрге бөлінеді: жаздық(көйлек,туфли), қыстық(тон,бәтеңке) және көктемдік –

күздік. Сонымен қатар ұл және қыз балаларға арналған киімдер болып бөлінеді.

Бүгін біз осы киімдер туралы өтеміз.

 

 

Сабақ барысы

Дидактикалық ойындар

 

 

 

 

Тапсырмалар

«Кімге

арналған киім?» д/ойыны.  Тақтаға ұл мен қызды

және олардың киімдерін араластырып іліп қою арқылы, оларды киіндіру,  

                                                                                             

«Артығын тап!» д/ойыны. Бір

қатарға үш көйлек және бір бас киім, екінші қатарға үш бас киім бір аяқ

киімнің суретін(карточкалар) қойып, баладан артығын алып тастауды сұрау.

 

«Кім нені

киюді ұмытты?» Балаға  сюжетті суретті                (суретте ойынға шыққан

балалар киімдерінің бір бөлігін кюді ұмытып кеткен, ал киілмей қалған

киімдері суреттің бір бөлігінде бейнеленген.) көрсетіп, оған балалардың

киімін тауып беруін өтіну.

 

«Киімдерді

жинайық»

топтастыруға арналған жаттығу. Балаға киімдерге арналған сөренің суретін

көрсетіп, бірінші қатарға қандай киімдер, екінші және үшінші қатарға қандай

киімдерді жинау керек екенін түсіндіру. Суретті карточкаларды беріп, орнына

қоюуын айту.

 

«Қуыршақты

киіндіру» жаттығуы

 

 

Сергіту

сәті

 

 

Он қолымда білезік,                                                                                     

Сол қолымда білезік.                                                                          

Сәнді көйлек киелік,                                                                      

Бәріміз бірге билейік

 

 

Шығармашылыққа

арналған уақыт

 

«Көйлекті сәндейік» көйлекті

желімнің көмегімен салфетканың қиымдарымен сәндеу.

 

 

Рефлексивті кезең

 

Қорытындылау.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотров: 340

Қосымшалар:



Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст